Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

All On Four İmplant Tedavisi

All On Four Implant Tedavisi

All On Four İmplant Tedavisi

Diş cerrahisinde oldukça yaygın olarak bilinen ‘All On Four’ implant (dörtlü implant) tedavisi, diğer implant tekniklerinin oldukça gelişim göstermiş bir versiyonudur. Bu teknikte; eksik olan her diş için ayrı ayrı implantlar koymak yerine, ağzın üst ve alt kısmında dörder implant şeklinde uygulanmaktadır. Sonrasında bu implantlara diş protezi de sabitlenerek işlem sonlandırılır.

All On Four İmplant Tekniğinin Avantajları

Günümüzde yaygın olarak kullanılan All On Four tekniğinin birbirinden çok avantajı bulunmaktadır. Kullanımının yanı sıra, yapılış aşamalarının da pratik olması hem hastaya hem de uzman hekime oldukça rahatlık sağlıyor. Bu pratik tekniğin bir başka avantajı ise; ağız içerisindeki tüm dişleri eksik olan hastalara, sadece tek işlemle diş protezi oluşumu sağlamasıdır. Aynı gün içerisinde tek cerrahi müdahale görerek, kısa süre içerisinde sağlıklı dişlere sahip olabilmek, bu tür hastalar için büyük rahatlık sağlıyor. Alternatif bir yöntem olan takma diş tedavisi, o an için sorunu çözse de, ne yazık ki bu kısa süreli bir çözüm oluyor. Kısa süreli çözüm olmasının en temel sebepleri; takma dişlerin kolaylıkla gevşeyebilmesi, ağız içerisinde hareket etmesi, ağız ve damak bağlantısına tam olarak sağlam oturmaması olarak bilinmektedir. Fakat All On Four tekniği, sadece bir günde, size kalıcı ve doğal görünümlü bir gülüş sunuyor.

All On Four İmplant Tedavisinin Süreci

‘All On Four’ implant tedavi tekniği, uzun senelerdir uygulanmakta olan, uzman hekimlerce kanıtlanmış, oldukça güvenilir bir tedavi yöntemidir. Her tedavide olduğu gibi, bu cerrahi müdahalede de belirli aşamalar uygulanmaktadır. Öncelikle kişi; tedavi öncesinde belirli muayenelerden geçirilir. Alınan tomografi doğrultusunda ölçüler belirlenir ve kişiye en uygun olan planlama oluşturulur. Diğer tedavilerde de olduğu gibi bu planlama, iki aşama olarak ayrılır ve uygulamaya geçilir. Tedavi günü geldiğinde ise; uzman hekim tarafınca ağız içerisine dört adet implant sabitlenir. Sonrasında yerleştirilen bu implantların üzerine, geçici protezler yerleştirilir. En az bir, en fazla üç ay sonunda, kişiye geçici takılan bu protezler, kalıcı hale getirilir. Bu tekniğin en basit ve konforlu şekilde gerçekleşmesi için hastaya lokal anestezi uygulanması, oldukça önem taşır. Böylece hem hasta, hem de doktor için oldukça rahat bir ortam oluşacak ve tedavinin kısa süre içerisinde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

All On Four İmplant ile Günde Gülümsemenizi Baştan Yaratın

All On Four tekniğinin, kişiye sağladığı en büyük avantajlardan biri de tek bir işlem ile komple diş seti oluşumuna olanak sağlamasıdır. Bu yöntemde protezler ve implantlar aynı gün içinde takılır. Diğer implant tedavilerinde ise; her bir işlem için, iyileşme süreçlerini de içinde barındıran birçok cerrahi müdahale gerekiyor. Bu da hem gerçekleşecek işlemin uzun sürmesine, hem de hastanın ağrılı bir süreç geçirmesine olanak sağlıyor.

All On Four ile; kemik kaldırma tedavisi veya sinüs kaldırma ameliyatı gibi işlemler gerçekleştirilmediği için, operasyonun yapım aşamaları ve sonlanma süreci oldukça kolay geçer. İşlemler sırasında uygulanan implant sayısı da azaldığı için, ekstra bir cerrahi müdahalenin gerçekleşmesi gerekmez. Bu nedenle maliyet daha uygundur ve işlemin yapım aşamalarının süreci de daha kısa hale gelmektedir. Ayrıca All On Four tedavisinde; gereken tedavilerin seans günü de az olduğu için, şehir veya ülke dışındaki hastalara da oldukça alternatif yöntemler sunarak işlemleri daha basit hale getirir.

All On Four İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Son zamanlarda; diş ve ağız sağlığı, kişilerin yaşam kalitelerini belirleyen faktörler arasındadır. Bu durum da, uzman diş hekimlerinin planlamalarına yol göstermiştir. Konuşma, tat alma, çiğneme, ağrı veya kopma durumlarından kaybolan dişler için geliştirilen yöntemlerin en etkililerinden biri de implant tedavisidir. Fakat ağız içerisinde hiç diş bulunmayan kişilerde implant, daha meşakkatli veya uzun süreç gerektiren bir yöntem haline gelebiliyor. Bu durumlar için geliştirilen All On Four tedavisi, yalnızca bir gün içerisinde hastalara kalıcı ve hızlı bir şekilde sağlıklı gülüşler sunmaktadır. Aynı gün içerisinde tüm işlemleri tamamlanabilen All On Four ile estetik, fonksiyon, tat ve konuşma gibi rahatlıklara kavuşmak için firmamızın uzman hekimlerinden faydalanabilir, bu olağanüstü tedavi yöntemi ile tanışabilirsiniz.