Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

All On Six

All On

All On Six

All on six diş kırılması ya da diş düşmesi sonucunda yapılan implantı tedavisidir. Dış görünüşümüzün odak noktası olan dişler bazı durumlarda hasar alarak estetik görünümü bozmaktadır. Gülümsediğimiz zaman konuştuğumuz zaman en çok dikkat çeken yerimiz olan dişlerimizin estetiği bundan dolayı oldukça önemlidir. Diş kaybı olduğu zaman en çok tercih eden yöntemlerinden biri implantı tedavisidir. Bu yöntem sadece danışanlar tarafından değil diş hekimleri tarafından da çok tercih edilmektedir. Bahsedeceğimiz bu yöntem 4 veya 6 implant işlemi ile ilerleyen kemik kaybı olan hastalarda dahi iyi sonuçlar vermektedir. Bu tedavi yöntemi için öncelikle alt ve üst çenenin röntgeni ayrıntılı bir biçimde çekilir. Detaylı görüntüden sonra tedavi planlanması yapılmaya başlar.

Kalıcı Yöntem All On Six

Çenenin yapısı detaylı olarak görüntülenerek dişin düştüğü ya da kırıldığı bölgenin yapısını görmektir. All on six implant yönteminin diğer implant yöntemlerinden farkı daha kalıcı olmasıdır. Bazı implant yöntemleri yapıldıktan kısa süre sonra ağrı ve rahatsızlıkları geri dönmektedir fakat bu yöntem sayesinde daha kalıcı bir çözüm olmaktadır. Ayrıca klasik implant tedavisinde en az sekiz implanta ihtiyaç duyulurken bu tedavi yöntemi ile dört ya da altı implant ile problemli bölgeye implant yapılabilmektedir. İmplant dediğimiz yöntem diş kökünün temizlendikten sonra protez dişin bir vida yardımı ile diş köküne sahiplenmesidir. Klasik implant yönteminde vidalar yerleştirildikten üç ay sonra diş yerleştirilmekteydi. Önerilen bu yeni yöntem sayesinde bu kadar beklemenize gerek kalmamaktadır.

Sağlıklı ve Estetik Görünüm İçin All On Six

Kalıcı implant yöntemi ile sağlıklı ve estetik görünümü kısa sürede oluşturduğundan dolayı bu yöntem hastalar tarafından tercih edilmektedir. Bazı diş uygulamalarının tamamlanması için aylar geçmektedir. All on six implantı için beklemenize gerek yoktur. Bu uygulama kemik grefti istemediğinden dolayı kemik kaybı olan hastalara da rahatça uygulanabilmektedir. Günümüzde sigara bağımlılığı gittikçe artmaktadır. Sigara kullanımına bağlı olarak dişler de ve diş etlerinde çeşitli sağlık sorunları çıkmaktadır. Sigara içmek sadece sağlık sorunlarına yol açmaz aynı zamanda bazı tedavi yöntemlerinin aksamasına neden olmaktadır. Klasik implant tedavilerinde sigara içen bireylere yapılması oldukça zordur. Ama bu implant yöntemi, sigara içen hastalara da rahatça uygulanmaktadır. Siz de kısa sürede inci gibi beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Sabit ve Kalıcı Yöntem All On Six

Diş düşmesi ya da kırılması durumunda birey sosyal hayatına devam ederken çeşitli nedenlerden dolayı zorlanmaktadır. Bunun yanı sıra yemek yerken sıkıntı çekmektedir. All on six implantı ile diş seti tamamlandığı için sabit ve kalıcı bir yöntemdir. Bazı protez tipleri çıkarılabilirdir. Kulağa çok fonksiyonel gibi gelse de aslında öyle değildir. Düzenli çıkarılıp temizlenmesi gerekmektedir. Fakat bu implant tipinin çıkarılmasına gerek yoktur. Sürekli çıkıp durmadığı için yemek yerken ya da konuşurken hiç rahatsızlık hissetmeyeceksinizdir. Bu sayede kendi dişleriniz gibi hissedeceksiniz. Ayrıca doğal görünümü ile dışarıdan bakıldığında hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bütün işlemleri 24 saat içinde bitmektedir. İnci gibi dişlere ulaşmak için gereksiz vakit kaybetmeyeceksiniz.

All On Six İmplant Yöntemi

Her bireyin ağız ve diş sağlığı birbirinden farklıdır. Ağız yapıları aynı olmadığı için All on six implant işlemi başlamadan önce diş hekiminiz ağız ve diş yapınızı detaylı olarak değerlendirmesi gerekmektedir. İşlem başlamadan önce ağrı hissetmemeniz için local anestezi yapılmaktadır. Ağız yapınıza uygun olan implant çene kemiğine oturtturulur. Ağız yapınıza uygun olup olmadığı anlaşılması için başlangıçta geçici protez takılmaktadır. İmplantlarda sorun oluşmadıysa kalıcı bir solüsyon ile implant sabitlenmektedir. Titanyumdan yapıldığı için bu implant türü oldukça sağlam ve kalitelidir. İşlem yapıldıktan sonra yaklaşık olarak ilk üç ayda herhangi bir rahatsızlık kalmamaktadır. Bu süre zarfında diş hekiminin kontrolünden geçmeyi ihmal etmeyiniz. Eğer şiddetli bir ağrınız oluşursa gecikmeden diş hekiminizden randevu alınız.

Diş sağlığı ile ilgili birçok tedavi oldukça pahalıdır. Bu kullanılan malzemenin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda işçilik parası da alınmaktadır. All on six implantı için genel fiyat aralığı 2000 TL ile 5500 TL arasında fiyat aralığı bulunmaktadır. Bu fiyat aralığı klinikten kliniğe değişmektedir. Cerrahi işlem gerektiren operasyonlar daha pahalı olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da kliniğimize gelebilirsiniz.