Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Full Ağız İmplant Tedavisi

full agiz implant tedavisi

Full Ağız İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, ağız içerisinde eksik olan dişler yerine çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum yapıdaki vidalardır. Full ağız implant tedavisi ise, ağız içerisinin olduğu gibi yenilenerek tüm dişlere yapılan implant çeşididir. Bu implant çeşidinde de, vidaların yerine yerleştirilen köprü, krom gibi cerrahi araçlar ile eksik olan dişlerin yeri doldurulur.

Full Ağız Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi görecek kişinin, ilk olarak tıbbi geçmişi incelenir ve muayenesi yapılır. Üç boyutlu röntgenler yardımıyla yapılacak tedavinin, kemiğe uygunluğu tespit edilir. Bu röntgenler üzerinde uzman hekim, belirli ölçüler yaparak hangi çap ve uzunlukta implant yapacağını belirler. Bu tahliller sonucunda lokal anestezi altında, işlem kısmına geçilebilir. Dişlerin alt yapısında bulunan çene kemiğine, implantların oturtulması için yuvalar açılır ve cerrahi müdahale gerçekleşir. Full ağız diş implantı gerçekleştikten sonra son adım olarak dikişler atılır ve işlem sonlanmış olur. Bu operasyondan yaklaşık olarak bir hafta sonra, atılan dikişler alınarak hastanın kontrol muayenesi sağlanır.

Full Ağız İmplant Tedavisinin Yararları

Full ağız diş implantı ile komşu dişlerin kesilerek köprü uygulamasına başvurulmadan eksik dişin tedavisi gerçekleştirilir. Kemikteki vitamin yetersizliğinden dolayı dişindeki protezi tutmayan kişilerde implant yerleştirilir ve proteze bağlantısı oluşturulur. Bu şekilde tutuculuğu ve sağlamlığı arttırılmış olur. Bu implant çeşidi, doğal dişler gibi ömür boyu kullanılabilen bir uygulamadır. Dışarıdan bakıldığında oldukça estetik bir görünüm sunar ve yüz hatlarını belirginleştirir. Dayanıklılık ve sağlamlık konusunda, oldukça güvenilen bir tedavi yöntemidir. Düzenli olarak diş ve ağız bakımına devam edildiği takdirde, hastaya hiçbir sorun yaratmaz. Oldukça basit yollarla, konforlu bir şekilde yapılan bu cerrahi müdahalede, hijyen oldukça önemlidir. Tedaviden sonraki süreçte hasta, kişisel hijyenine kaldığı yerden devam etmeli ve tükettiği besinlerin şeker oranına mutlaka dikkat etmelidir.

Full Ağız İmplant Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak; çene ve ağız cerrahi doktoru tarafından yapılan muayene ve tetkiklerin eksiksiz yapılması oldukça önemlidir. Bu şekilde tedavi planlaması gerçekleştirilerek uygulamaya başlanır. Yapılan ilk gözlem ve tahlillerde, kişinin çene kemik yapıları, ağız içi müsaitlik durumu ve ölçüler belirlenir. Hastanın ağız içi ölçüleri ve kemik yapısı, full ağız diş implantı tedavisi için uygunsa, rahatlıkla işlemlere başlanabilir. Kemik erimesi gibi rahatsızlığa sahip olan kişilerde ilk olarak ‘sinüs lift’ uygulaması olarak adlandırılan kemik enjekte işlemi yapılır. Yaklaşık olarak altı ay gibi bir süre sonunda gereken implant tedavisine başlanabilir. Diyabet, tansiyon, kronik ve kalp hastalıkları bulunan hastaların, öncelikle uzman hekimlerinden onay almaları gerekir. Alınan uygunluk belgeleri ile tedaviye başlanmalıdır. Bu noktada, yapılan bu implant işleminin önemi bir defa daha ciddi bir biçimde görülüyor.

Full Ağız İmplant Cerrahisinin Sosyal Yaşama Etkileri

İmplant tedavilerindeki en belirgin ve temel nedenlerden bir tanesi de; kişilerin kaybettikleri ana dişlerinin tekrar sağlığına kavuşturulmasıdır. Sosyal yaşantımızı büyük ölçüde etkileyen sağlık sorunları, bu noktada da hayatımızdaki yerini koruyor. Tedavi öncesi oluşan ağrıların yanı sıra, görüntü olarak estetik açıdan da sosyal yaşamda kişinin, toplumdan kendini soyutlamasına olanak sağlıyor. Full implant tedavisinin faydaları ve kişilere kazandırdığı etkiler oldukça fazladır. Bu tedavinin, kişinin yaşamına getirdiği pozitif enerjinin yanı sıra, dişlerin görevi eksiksiz olarak devam ettirilir. Bu şekilde yapay diş kökleri sorunsuz bir şekilde kullanılarak, kişiye herhangi bir sağlık sorunu yaratmaz. Bu tedaviyle beraber, çıkarıp takılan protezler olmadan acısız ve konforlu bir yaşam sürdürülebilir. Günümüzde, bu tedavinin; doğal dişlere en yakın görünüme ulaşılması sağlanan tedavi çeşidi olarak kabul edilmesi, herkes tarafından bilinmektedir. Full ağız implant tedavisi; yapılan diğer yöntemlere oranla daha konforlu konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır. Bu yöntem ile yüzünüzdeki gülümseme kusursuz ve doğal bir görünüme kavuşur. Bu işlemin yapılmasına karar verme aşamasındaki planlama ve gidişat çok önemlidir. İzlenen yolda yapılan en ufak hata, kişiye düşündüğünden çok daha fazla sorun yaratabilir. Uzman hekim tarafından oluşturulan planlamada gidişat; yavaş, temkinli ve kontrollü olmalıdır. Hastanın tedavideki konforu, rahatlığı ve doktora olan güveni, yapılan cerrahi müdahalenin daha kolay şekilde sonlanmasını sağlar. Sizler de firmamızın uzman doktorlar ile kusursuz gülüşlere adım adım ilerleyebilir, konforlu bir tedavinin keyfini çıkarabilirsiniz.