Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik diş hekimliği bilinen diş hekimliğinin aksine sadece diş ve ağız sağlığınız ile değil ağzınızın ve gülüşünüzün estetiğine önem verir. Geçmiş zamanlarda diş hekimleri sadece sağlık ile ilgili bir problem olduğunda müdahalelerde bulunuyorlardı fakat günümüzde sosyalliğin artması insanlar arasında farklı şeyleri önemli hale getirdi. Bugün dış görünüşünüz sizinle ilgili birçok şeyi ifade edebilir. Başkalarına nasıl göründüğümüz bizim için önemlidir. Bir ortama girdiğiniz de ya da biri ile tanışırken gülümsemek sizi sıcakkanlı ve arkadaş canlısı gösterebilir. Pozitif bir etki bırakmak isteyebilirsiniz. Gülümsemenizi güzelleştiren etken dişlerinizdir. Dişlerinizin estetik durması ve ağız yapınız büyük bir rol oynamaktadır. Bu sebeplerden dolayı siz de estetik kaygılarınızdan dolayı diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

Kozmetik Hekimlik

Hekim denildiği zaman aklınıza ilk gelen şey beyaz önlüklü sağlık çalışanları olacaktır. Hekimlerin kozmetik gibi bir alanın içinde olduğu aklınıza ilk etapta gelmeyebilir ancak tıp dünyası sandığımızdan daha çok alanda faaliyet göstermektedir. Kozmetik diş hekimliği kavramı son yıllarda oldukça popülerdir. Bunun nedeni tartışmaya açık olmakla birlikte tahmin etmesi o kadarda zor değildir. Gelişen dünyamızda sağlık ile birlikte nasıl gözüktüğümüz de önemli hale geldi. İletişimin zaman içindeki değişimi ile birlikte dış görünüş kimi zaman bir statü göstergesi olmaya başladı. Bu durum ile birlikte tıp bilimi de bu yönde gelişmeye başladı. Gelişen kollarından biri de diş hekimliğindir. Çünkü dış görünüşümüzün büyük bir kısmını etkilemektedir.

Kozmetik Diş Hekimliği Tedavi

Diş hekimlerinin sadece sağlık için değil estetik içinde faaliyet gösterdiğinden bahsetmiştik. Hangi yöntemleri kullanarak müdahale ettiklerini merak edebilirsiniz. Bu tedavi yöntemlerinden birkaçını sizler için derledik. Kozmetik diş hekimliği tedavi yöntemlerinden biri diş beyazlatma yöntemidir. Bu uygulama sayesinde diş renginde bozulmalar, sararmalar ve lekelenmeleri dişleri parlatma yoluyla temizlenmiş olur. Bu işlem diş hekimini tarafından uygulanabilir ya da diş hekiminizin verdiği ekipmanlar ile evde yapılabilir. Talep edilen yöntemlerden biri diş düzeltmedir. Diş minesini değiştirerek bu işlem uygulanmaktadır. Lamine diş uygulaması ise, dişlerde oluşan kusurları kapatması için ince bir porselen kaplamadır. Bonding yöntemi, arası açık olan dişlere yönelik bir tedavidir. En son ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri ise gülüş tasarımıdır.

Kozmetik Diş Uygulamaları

Dişlerde oluşan renk değişimini ya da diziliminde oluşan kaymaları diş hekimleri bazı yöntemlerle düzeltebilir. Ayrık dişlerinizden rahatsız oluyorsanız, diş renginizden memnun değilseniz ya da gülüşünüzü daha estetik hale getirmek istiyorsanız bu yöntemleri öğrenmek isteyebilirsiniz. Kozmetik diş hekimliği uygulamaları arasında en popüler olan işlemlerden biri gülüş tasarımıdır. Birçok insan güldüğü zaman kendini güzel hissetmeyebilir. Bu durumda elleri ile gülüşlerini saklama çabası içine gireceklerdir. Artık elleriniz ile gülümsemenizi gizlemenize gerek yok. Diş hekimleri birkaç müdahale ile bu sorunu hayatınızdan tamamen çıkarmaktadır. Ağız yapınızın ve yüzünüzün detaylı profili bilgisayar ortamına taşıyarak gülüşünüz için daha iyi bir tasarım yapılmaktadır. Ortodontik bir tedavi gerekmezse bu uygulama çok uzun sürmeyecektir.

Kozmetik diş Avantajları

Estetik operasyonların gün geçtikçe popülaritesi artmaktadır. Sosyal medyanın bu akımı desteklediğini söyleyebilir. Sosyal medya fenomenleri günümüzün güzellik algısını şekillendirmektedir. Artık yüz hatları, beden ölçüleri gibi diş yapısı ve rengi de önemli bir hale gelmektedir. Soysal ortamlarda kendinizi tanıtırken çevrenizin sizi sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olarak tanımasını isteyebilirsiniz. Kozmetik diş hekimliği uygulamaları bireylerin talepleri doğrultusunda şekillenecektir. Dış görünümünüzü etkileyen faktörlerden biri de diş ve ağız yapınızdır. Günümüz güzellik algısına göre düzgün ve beyaz dişler sizi çekici gösterecektir. Bunun dışında dişlerde oluşan şekil bozuklukları diş fırçasının aralara girmesini engellemekte ve çürük oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu sebeplerden dolayı operasyonların avantajları bireylere cazip gelmektedir. Sizin de estetik kaygılarınız varsa bu konuda diş hekiminize başvurabilirsiniz.

Kozmetik Diş Ücretleri

Diş estetiğinin avantajlarından bahsettikten sonra siz de bu uygulamaları yaptırmak istemiş olabilirsiniz. Bu konuda aklınıza takılan bir diğer soru operasyonların maddi boyutu olacaktır. Yapılan uygulamaya göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzeme ve diş hekiminizin tecrübesi de fiyatı yükseltecektir. Size tavsiyemiz sağlık konusunda maddiyattan kaçmamaya özen gösteriniz. Kozmetik diş hekimliği ücretleri arasında en uygun işlem diş beyazlatma olacaktır. Dişlerinize uyguladığınız işlem sonrasında diş hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda bakımını yapmayı ihmal etmeyiniz. Diş kaplatmak veya dişler arasındaki ayrıklığı gidermek için yapılan operasyonlar diğer işlemlere göre fiyat olarak daha fazla olabilir. Bu durum bu işlemlerin kalıcılığı ile ilgilidir. Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir veya kliniğimize gelebilirsiniz.