Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Diş Dövmesi

Diş dövmesi, diğer dövmeler gibi popüler olan bir uygulama olarak dünya genelinde yer almaktadır. Birçok kişi diş dövmeleri ile dişlerinde dekoratif süslemeleri tercih etmektedir. Günümüzde modanın bir parçası haline gelen diş dövmesi, moda akımlarının etkin fenomenleri sayesinde popülerliğini kazanmış, birçok insanın da ilgisini çekmeyi başarmıştır. Diş dövmesi nasıl yapılmaktadır? Kozmetik bir tasarım mıdır ya da geçici midir gibi sorular, diş dövmesi uygulaması hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişinin merak ettiği konu başlıkları arasında yer alır.

Uygulama yapılacak olan dişin dijital ölçüsü alınarak kaplama üretilmektedir. Kaplamanın üzerine de talep edilen dövmenin işlemesi yapılır.

Diş Dövmesi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş dövmesi, diğer adıyla dental dövme, gerçek bir dövme değildir. Kozmetik bir tasarımı ifade etmektedir. Dişlerin derisi olmadığı için, geleneksel dövmelere göre farklılık göstermektedir. Peki, diş dövmesi uygulaması nasıl yapılır?

Diş dövmesi iki farklı şekilde uygulamaya sahiptir. İlki, sabitlenen geçici çıkarmalar olan tasarımlardır. İkincisi ise yapay kuronun kozmetik bir tasarımla değiştirilmesi ile dişe yerleştirilmesidir. Bu nedenle diş dövmelerinin diş hekimleri tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Ek olarak, dişleri mineler korumaktadır. Ağız sağlığı açısından hayati önem taşıyan bu mineler, vücutta yer alan en sert madde olarak kabul edilmektedir. Bu etkenlerden ötürü diş hekimi önerisi ya da yardımı olmadan diş dövmesi yapılması uygun görülmemektedir.

Diş Dövmesi Uygulaması Ne Kadar Sürede Yapılır?

Diş dövmesi yapımı ortalama olarak 2 ila 3 gün sürmektedir. Aynı zamanda talep edilen motif ve kaplamaya göre de bu süre değişebilmektedir. Yaş sınırı bulunmamakta ve her dişe uygulama yapılabilmektedir.

Farklı birçok desen dişlere dövme olarak uygulanabilmektedir. Dövme esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Diş dövmesi önce kaplama dişe uygulanır. Dişe direkt uygulama yapılmadığı için acı veya ağrı hissi olmamaktadır.

Diş Dövmesi Silinebilir Mi?

Diş dövmesi porselendir. Bu nedenle çıkmaz. Ancak talep edildiği takdirde silinebilmektedir. Dişten kaplama çıkartılarak, tekrar cilalama uygulaması yapılır ve eski doğal görünümüne diş kavuşturulmaktadır.

İstenilen her motifin diş dövmesi olması ve istenilen zamanda çıkartılabilmesi de birçok kişinin tercih etmesinin nedenleri arasında yer almaktadır. Farklılık arayanlar, modaya uymak isteyenler ve dövme tutkunları için tercih edilen bir dövme çeşididir. Vücut dövmesine nazaran çok daha kolay çıkarılması da avantaj sağlamaktadır.

Diş Dövmesi Yaptırmak Güvenli Mi?

Diş dövmesi, diş hekiminin onayı doğrultusunda yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığında kaçınılması gereken bir durum var ise tavsiye edilmemektedir. Çürük, iltihap, plak oluşumu, diş eti hastalığı, alerjik reaskiyon, diş minesinin zarar görmesi gibi bazı risklerin oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple, öncelikle diş hekimi muayenesinin yapılması tavsiye edilmektedir.

Yeni Trend Diş Dövmesi

Son on yılın yeni trendleri arasında yer alan diş dövmesi, değişen trend akımlarının sunduğu bir uygulamadır. Gelişen teknoloji ile diş üzerine yapılan diş dövmeleri oldukça ilgi çekmeyi başarmıştır. İmplant üstü kaplama veya kaplama olarak yapılan dövmeler, diş üzerine işlenmesi ile oluşturulmaktadır.

Diş dövmesi fiyatları ise şekle, boyuta, dövmenin nasıl yapılacağına ve diş hekiminin deneyimine göre değişir. Birçok etken göz önüne alınarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu nedenle diş dövme fiyatları için diş klinikleri ve de diş hekimleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Detaylı bir diş muayenesi sonucunda diş yapınızın dövme için uygun olup olmadığına bakılarak, uygun olması halinde istenilen dövme için diş dövmesi uygulaması yapılacaktır. Bu sayede hem moda akımlarından biri olan diş dövmesini güvenle yaptırabilir hem de sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kullanımını sağlayabilirsiniz. Günlük olarak ağız ve diş sağlığı bakımlarının yapılması diş dövmesi bakımı için yeterli olacaktır. Ancak her ne olursa olsun, rutin diş kontrollerine gitmek genel ağız ve diş sağlığı için önerilmektedir. Bu nedenle doktor kontrollerinin göz ardı edilmeden mutlaka düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kliniğimiz bünyesinde alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen diş dövmesi hakkında daha fazla bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilir, hemen hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. Arzu ettiğiniz diş dövmesi uzman diş hekimlerimizce güvenle yapılan diş dövmesi ile siz de istediğiniz tarza sahip olacaksınız.