Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Emax Kaplama

Estetik bir gülüş için tercih edilen Emax kaplama hakkında birçok ayrıntı merak ediliyor. Doğal bir gülüş sunduğu dile getirilen bu kaplamaların özel görünümü için seramik tercih edilmektedir. Doğal dişler içten parlama özelliğine sahiptir. Bu kaplama da aynı şekilde içeriden parlama yapması ile çok daha doğal bir yansıma sunmaktadır. Özellikle sararmış dişler için ideal bir uygulamadır. Saydam yapısına ek olarak oldukça dirençli olması sayesinde sararmış dişlere sahip kişiler için harika bir çözümdür. Eğri dişlerinizden de Emax ile kurtulmak mümkündür. Dişlerin şeklini tekrar oluşturmada çok başarılıdır. Gülüş estetiği işlemleri sırasında en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Kanal tedavisi gibi dişi hassaslaştıran işlemler için de tercih edilir. Bu sayede dişşi onarım görevini üstlenerek daha uzun süre kaybedilmeden kullanılmasını sağlar. Kırık dişlerinizin estetiği için ise beğeniyle tercih edilmektedir. Çünkü dişlerin görünümünü restore etmek konusunda en estetik seçeneklerden birisini oluşturmaktadır.

Emax Kaplama Neden Tercih Edilir?

Estetik gülüş tasarımları için malzeme seçimi oldukça hassas bir konudur. Özellikle ön dişler için seçim yapılacağı takdirde dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle metal içerikli kaplamalar kişiye hayalindeki gülüşü vermeyebilmektedir. Emax kaplama neden tercih edilir işte bu noktada devreye girmektedir. Metal yapısı gereği diş ile temas ettiği takdirde doğal olarak bir saydamlık içermemektedir. Aynı zamanda doğal dişlerde olduğu gibi yansıma yapmamaktadır. Fakat Emax, seramik içeriği sayesinde son derece doğal bir yansıma ortaya çıkarmaktadır. Diş etleri ile görünümü çok daha doğal olmaktadır. Metal kaplamalar özellikle diş eti ile istenmeyen bir görünüm verebilmektedir. Bu sebeple genellikle ön dişler için önemle tercih edilmekte olan bir uygulamadır. Çiğneme bolca kuvvet içermekte olup özellikle diş hekimliğinde tercih edilen malzemelerin incelikle seçilmesi gerekir. Cam seramik malzemeden olan Emax kaplamasında dayanıklılık oldukça fazladır. Bu sebeple çiğneme için uygun seçeneklerden birisini oluşturmaktadır.

Emax Kaplama ve Zirkonyum Kaplama

Estetik gülüş tasarımları için emax ve zirkonyum tercih edilmektedirler. Bunun sebebi metal destekli olanlardan çok daha estetik bir görünüm sunmalarıdır. Köprü olarak yapılan protezlerin görünümünde istenmeyen unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan en belirgin olanı diş eti ile birleştiği kısımda gri renkte bir görünüm vermesidir. Yani kişinin diş etinde grileşme varmış görüntüsü vermektedir. Alt yapısı metal olması sebebi ile bu kaplamaların ışık geçirgenliği oldukça azdır. Diş restorasyonunda bu sebeple metal destekli bir malzeme kullanılması istenilen sonuçları vermemektedir. Tamamen porselen olarak gerçekleştirilen uygulamalarda ışık geçirgenliği sebebi ile memnun kalınmaktadır. Çünkü bu geçirgenlik nerdeyse doğal dişlerde olana çok yakındır.

Emax Kaplama ve Zirkonyum Kaplama Farkları

Emax kaplamalar piyasa yer olmakta olan en iyi seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Emax kaplama ve zirkonyum kaplama farkları ise kaliteleri sebebi ile sık sık karşılaştırılmaktadır. Öncelikle söylemekte fayda var ki Emax kaplamaların dayanıklılığı çok fazladır. Doğal diş ile çok benzer bir yapıda bulunmaktadır. Yarı saydamlığı sebebi ile istenen doğal görünümü verir. Metal içermemesi sebebiyle özellikle diş eti çekilmesi durumlarında kötü bir görüntü ortaya çıkmamaktadır. Lityum disilikat seramikten meydana gelmektedir ve zirkonyuma göre çok daha ince bir çalışma imkanı verir. Kaplamalar bireyselleştirilerek herkesin tercihine ve ihtiyacına göre şekillendirilir. Standart olarak sunulan zirkonyum kaplamalara göre daha dirençlidir. Görünmeyen dişlerde zirkonyum kaplamalardan faydalanma sayısı daha fazladır. Fakat kişinin tedavisine göre doktorun bu konuda yapacağı uygulama değişmektedir. İhtiyaca göre seçim yapılması çok daha doğru olmaktadır.

Emax Kaplama Fiyatları

Estetik gülüş tasarımında sıklıkla tercih edilen Emax kaplamalar hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de fiyatlarıdır. Emax kaplama fiyatları uygulamanın türüne göre farklılık gösterir. Ne kadar diş için uygulanacağı ve miktarı belirleyici olmaktadır. Fakat en önemli nokta malzemenin kalitesidir. Fiyatlar üzerinde kalitenin etkisi kaçınılmaz bir husustur. Emax ile yapılmakta olan estetik gülüş tasarımları doğallığı ile fiyatını sonuna dek hak etmektedir. En ünlü film yıldızlarından şarkıcılara dek bu uygulama ile çok daha sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olmaktadır. Diş kayıplarına uğrayan kişilerin de endişelenmesine gerek kalmadan bu uygulama sayesinde çok doğal ve sağlıklı restorasyon işlemleri yapılabilmektedir.