Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Onley Dolgu

Onley dolgu, ileri seviyedeki diş çürükleri için tercih edilen alternatif bir tedavi yöntemidir. Özel olarak laboratuvarda üretilen onley dolgular, öncelikle çürüklerin arındırılmasının ardından bölgeye uygulanmaktadır. Diş yapısı ile de mükemmel bir uyum sağlanır. Doğal diş yapısına uygun, estetik ve kalıcı tedavi için uygun ve gerekli olan durumlarda diş hekimlerince yapılan bir dolgu çeşididir.

Küçük hasarlı çürüklerde standart dolguların tercih edilmesinin yanında büyük hasarlı çürüklerde ise onley dolgular daha yeterli bir tedavi sunacaktır. Diş dokusunun korunması, diş kaybının önlenmesi için onley dolgular önerilmektedir.

Dişin üzerinde ya da yanlarında hasar olduğu takdirde uygulanan onley dolgu, boşlukları tamamen kapatarak diş yapısının güçlenmesini de sağlamaktadır. Diş yapısının şekillendirilmesine gerek kalmadan yapılan bu dolgu ile estetik bir görünüm sağlanır. Diş yapısının şekillendirilmesine gerek kalmaması da birçok hastanın tercih edeceği bir diş tedavi yöntemi olmasını sağlamıştır.

Hemen hemen birçok hastayı memnun eden onley dolgu, sunduğu estetik görünüm ile kişilerin çok daha rahat bir şekilde gülümsemesini, özgüven sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal diş yapısına uygun olarak üretilen onley dolgular, sunduğu estetik görünümü ile de sıklıkla tercih edilmektedir.

Onley Dolgu Nasıl Yapılır?

Onley dolgu öncesi hastanın muayenesi yapılmaktadır. Yapılan muayenenin ardından çürük alanlar temizlenir ve oluşan boşlukların modelinin alınmasının ardından onley dolgu hazırlanır. Bu sürede de geçici dolgu yapılır ve laboratuvardan onley dolgunun gelmesi ile de geçici dolgu çıkartılarak kalıcı onley dolgu uygulaması yapılır. Peki, onley dolgu neden tercih edilmektedir? Ne gibi durumlarda bu dolgunun yapılması gerekir?

İleri derece çürükler ve kanal tedavisi yapılan dişlerde yetersiz diş dokusu kalması nedeni ile onley dolgu tercih edilmektedir. Aynı zamanda çiğneme basınçları ve aşınmalara karşı da son derece dayanıklı bir ürün olması da diğer tercih nedenleri arasında yer alır.

Onley Dolgu Avantajları Nelerdir?

Onley dolgu dişlerinizle uyumlu olacak şekilde laboratuvar ortamında özel olarak üretilir. Onley dolgusunun uygulanması renk atma olasılığını oldukça düşürmektedir. Bu nedenle de uzun yıllar dayanıklılık sağlar. Bu da hastaların tercih etme nedenlerinden biridir. Uzun süre kullanılması hastalara büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Onley dolgu sayesinde kullanım sırasında dişin sadece hasarlı kısmı tedavi edilir ve sağlıklı diş dokusu korunur. Dişlere tam oturan porselen dolgular, gıda sızıntısı olasılığını en aza indirerek çürük riskini ortadan kaldırır. Bu sayede diş plağı, tartar gibi diş minesine zarar verilecek durumlar ortadan kalkmaktadır.

Onley porselen dolgular, sıradan dolgu maddelerinin ulaşılması zor bölgelerine kolaylıkla ulaşabilir ve hasarlı alanlarda etkili sonuçlar elde edebilir. Aynı zamanda onley dolgu dayanıklıdır ve güçlü yapısını uzun yıllar korur. Çiğneme, aşınma, yıpranma gibi durumlara karşı son derece de dayanıklıdır.

Onley Dolgu Bakımı Nasıl Yapılır?

Onley dolgu bakımı düzenli fırçalama ve diş ipi kullanmayı gerektirir. Aynı zamanda diş hekimine düzenli ziyaretler de ağız sağlığı için son derece önemlidir. Diş hekimine yapılan düzenli ziyaretler sayesinde olası önlemler ve gerekli tedavi sağlanmış olacaktır. Sağlıklı dişler ve güzel bir gülümseme için günlük ağız bakımına özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.

Onley Dolgu Kalıcı Mıdır?

Onley dolgu birçok yönden dişlerle uyumlu bir dolgudur. Yani on beş ila yirmi yıl sonra bile sızıntı olmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle deformasyon gibi sorunlar yaşanmaz. Aynı zamanda bu dolgular kırılgan diş dokusu ile uyumlu oldukları için doğal diş ve yapıların uzun yıllar sağlıklı kalmasını sağlar.

Uzun yıllar sağlıklı dişler ve ağız bakımı için tercih edilecek olan diş kliniği ve diş doktoru seçimi son derece önemlidir. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip diş hekimleri ve gerekli tüm tıbbi cihaz ve malzemelere sahip bir klinik veya hastanede tedavi görmek, çok daha sağlıklı bir süreç geçirilmesini sağlayacaktır.

Onley dolgu hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Randevunuzu oluşturmak için bizi aramanız yeterli olacaktır. Uzman diş hekimlerimizin yapacağı detaylı ağız ve diş muayenesi ile onley dolgu tedavi sürecini başlatabilir ve estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Sunulan onley diş dolgusu ile uzun süreli kalıcı, güvenli bir tedavi süreci hizmetimizden yararlanabilirsiniz.