Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Pembe Estetik – Diş Eti Estetiği

Pembe Estetik – Diş Eti Estetiği

Estetik bir gülüşe sahip olmayı herkes istemektedir. Ancak bu görüntüye ulaşmak sadece mükemmel yapıda ki dişlere sahip olmakla yeterli kalmamaktadır. Çünkü dişlerin sararması ve dişleri kavrayan diş etlerinin sağlıklı olmaması durumunda istenilen estetik görüntüye ulaşmak mümkün olmamaktadır. Pembe estetik / Diş eti estetiği ise bu görüntüye sahip olmak isteyen kişiler için son dönemlerde daha sık tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Diş beyazlatma günümüzde birçok kişinin yaptırdığı bir işlem olmaktadır. Ancak beyazlatma kadar diş etlerinin estetiğine de önem verilerek bütün bir estetik görünüme ulaşılması gerekmektedir. Pembe estetiğin amacı ise bu arzulanan görüntünün tam olarak elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle de ağızda bulunan dişler diş etleri ile bütünlük sağlanarak ağız ve çevresinde istenilen görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik / Diş eti estetiği diş etlerine yapılan bir işlem olmaktadır. Bu işlemde ki amaç; kişinin diş etinde oluşan asimetrinin düzeltilerek görünüşte ki bozuklukların düzeltilmesini sağlamaktadır. Pembe estetik görünüşün yanı sıra diş etlerinde oluşan iltihapların, diş eti çekilmelerinin, mor renklerin, damak çekilmesinin ve kanayan diş eti problemleri gibi birçok problemin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Tedavinin amacı hem estetik bir görüntü sağlamak hem de sağlıklı bir diş etine sahip olunmasına yardımcı olmaktadır.

Diş eti estetiğinin yapılmadan önce diş etinde bulunan iltihap, diş eti çekilmesi, diş eti şişmesi, diş eti kanaması ve diş eti kokusu gibi sağlıksal problemlerin öncelikle tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra uzman bir diş hekimi tarafından gerekli işlemlerin devam edilmesi gerekmektedir. Böylelikle de diş eti kendi rengini alarak estetik bir görünüme daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Diş Eti Estetiğinde Kullanılabilecek Tedavi Yöntemleri

Pembe estetik / Diş eti estetiği gerekli işlemler uzman diş hekimi tarafından yapıldıktan sonra kişinin ağız yapısına göre birçok farklı tedavi yöntemi geliştirmek mümkündür. Bu tedavi yönteminin hangisinin kullanılacağı ise kişinin diş eti durumuna göre belirlenmektedir. Diş eti estetiğinde kullanılabilecek yöntemlerden bazılarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Flep operasyonu
 • Gingivektomi
 • Dudak Konumlandırma
 • Küretaj
 • Kron Boyu uzatma
 • Gingivoplasti

Diş Eti Estetiğinin Kişilere Sunmuş Olduğu Avantajları

Pembe estetik / Diş eti estetiği tedavisi estetik bir görüntünün yanı sıra kişinin ağız sağlığının bozulmaması için her bireyin yaptırması gereken bir işlem olmaktadır. Ancak son dönemde diş sağlığı ve diş eti sağlığına daha fazla önem gösterilmesinden dolayı birçok kişinin aklında “Pembe estetik zararlı mı?” gibi buna benzer sorular oluşmaktadır. Zararın aksine yaptıran kişinin diş etlerinin tedavi edilmesine ve ilerleyen yaşlarında kemik erimelerini ve diş kayıplarının önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun haricinde diş eti estetiği yaptıran kişilerin sağlamış olduğu avantajları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Diş eti iltihaplarının sürekli olarak ortaya çıkmasını engellemektedir.
 • Diş etlerinin sağlıklı ve simetrik bir şekilde görünmesini sağlamaktadır.
 • Diş etlerinde ki renk ve dokuların uyumlu ve dışarıdan bakıldığında sağlıklı bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.
 • Çürük veya diş kayıplarının oluşmasını büyük bir oranda engellemektedir.
 • Diş eti çekilmesi, iltihaplanması, kanaması veya morarması gibi diş eti sağlığını olumsuz etkileyen rahatsızlıkların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
 • Diş etleri simetrik bir görünüme sahip olmasından dolayı kişinin rahat bir şekilde gülmesini sağlamaktadır.
 • Diş ve diş etlerinin parlak ve sağlıklı bir görüntüsüne ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Diş etlerinde istenmeyen kokuların önüne geçmektedir.

Diş Eti Estetiği İyileşme Süreci

Pembe estetik / Diş eti estetiği zor bir operasyon gibi gözükse de aslında öyle olmamaktadır. Acı ve ağrı hissi yaşanılmaması için kişi lokal anestezi altında gerekli tedaviler uygulanmaktadır. Böylelikle de işlem esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissi ile karşı karşıya kalınmamaktadır. İşlem sonrasında ise meydana gelebilecek olan ağrı ve sızılar için ise uzman diş hekiminin söyleyeceği tavsiyelere uymak büyük bir önem taşımaktadır.

Pembe estetik / Diş eti estetiği işlemi sonrasında hastanın durumuna ve tedavinin yapılma şekline göre iyileşme süreci değişkenlik göstermektedir. Ancak 11 ila 15 gün arasında kişide iyileşme gözlemlenmektedir. İyileşmenin tamamlanması ile birlikte estetik, sağlıklı ve mükemmel bir diş eti görüntüsüne ulaşabilmek mümkün hale gelmektedir.