Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Porselen Diş Teli Tedavisi

porselen dis teli tedavisi

Porselen Diş Teli Tedavisi

Porselen diş teli tedavisi yapımında yine metal tellerin kullanıldığı ama klasik diş tellerin aksine dışarıdan bakıldığı zaman belli olmayan diş düzeltme uygulamasıdır. Diş kaybından dolayı oluşan diş boşlukları diğer dişlerin dizilimini bozabilir. Diş diziliminin bozulması sonucu oluşan çarpık dişler estetik açıdan bireyleri oldukça rahatsız etmektedir. Bireyleri sadece estetik açıdan etkilememektedir. Dişlerin çarpık olması çene ile ilgili rahatsızlıklara neden olabilir. Ağzın tam kapanmasını engelleyen çarpık dişler zamanla konuşmayı ve yemek yemeyi zorlaştırmaktadır. Bu tür rahatsızlıkların yaşanmaması için diş dizilimi bozulduğu zaman çok vakit kaybetmeden diş hekimine başvurup tedaviye başlamalısınız. Tedaviler arasında en çok tercih edilen yöntem diş teli uygulamasıdır. Bu uygulama hem hastalar tarafından hem de diş hekimleri tarafından tercih edilmektedir.

Porselen Diş Teli Tedavisi Süreci

Diş teli denildiği zaman akla genelde klasik diş telleri gelmektedir. Klasik diş telleri metalden yapılmaktadır. Ortodonti tedavi yöntemlerin arasında en çok kullanılan uygulamadır. Son dönemlerde diş telleri çeşitli renklerde yapılmaya başlanmıştır. Bunun nedeni diş telleri çok fazla dikkat çekmektedir. Dişlerimiz dış görünüşümüzün odak noktalarından biridir. Bundan dolayı dişlerimizdeki değişiklik hemen fark edilmektedir. Porselen diş teli tedavisi yapısından dolayı son dönemlerin en çok tercih edilen diş teli türüdür. Diş tellerinde dişe yapıştırılan kısmın şeffaf olmasından dolayı rahatsız edici görüntü giderilmektedir. Bu diş teli türünün birden fazla ismi vardır. Şeffaf diş teli, görünmez diş teli ya da safir diş teli olarak da isimlendirilmektedir.

Porselen Diş Teli Tedavisi Fiyatları

Diş diziliminin bozulması sonucu oluşan çarpık dişleri düzletmek için ya da dişlerden kaynaklanan çene sorunlarını gidermek için kullanılan diş tellerinin fiyatını merak edebilirsiniz. Bahsedeceğimiz fiyatlar genel olarak verilmiştir. Diş hekiminin tecrübesine göre ya da kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda diş telinin hangi bölgeye takıldığı da fiyat aralığını değiştirmektedir. Porselen diş teli tedavisi için belirlenen fiyat genel olarak kişiye özel uygulanmaktadır. Tedavinin süreci ve aşamalarına göre belirlenen fiyat politikası ve güncel fiyat bilgisi için diş hekimininizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Porselen Diş Teli Tedavisi Avantaj ve Dezavantajları

Teknolojinin gelişimi ile birlikte diş tellerinde oluşan çeşitlikten dolayı diş hekimleri ve bireyler kararsızlık yaşamaktadırlar. Ortodonti tedavisi denildiği zaman en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan diş tellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Diş telleri porselen ya da metal maddesi kullanılarak oluşturulmaktadır. Bu iki yöntemi birbiri ile karşılaştırırsanız daha doğru karar verebilirsiniz. Porselen diş teli tedavisi çeşitlerinden olan porselen diş telinin iyileştirme süresi metale göre daha uzundur. Çünkü metal diş teli yapısından dolayı dişlere daha fazla baskı yaparak tedavi süresini kısaltmaktadır ve daha hızlı sonuç alınmasını sağlamaktadır. Porselen diş telleri yapısı itibari ile metal dişlerine kıyasla daha fazla esneme yapabilmektedir. Porselen diş tellerinin dezavantajlarından biri ise eğer düzenli temizlenmez ise diş taşı oluşumunu destekleyebilmektedir. Bundan dolayı diş tel kullanan bireylerin ağız ve diş sağlığına dikkat etmeleri gerekmektedir. Porselen diş telinin avantajlarını düşündüğümüz zaman estetik açıdan metal diş tellerine göre daha kullanışlıdır. Fiyat bakımından kıyasladığımız zaman ise metal diş telleri daha hesaplı olmaktadır.

Diş telleri çeşitleri olan metal ve porselen diş tellerini artıları ve eksileri ile karşıladığınız zaman porselen diş tellerin sizin için daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Porselen diş teli tedavisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Doktora gittiğiniz zaman diğer hastalarla verdiği reçeteyi size nasıl vermiyorsa diş hekimleri de bunu yapamazlar. Porselen diş teli için genellikle tek dişinde sorun olanlar için uygun görülmektedir. Eğer size daha uygun bir diş teli tedavisi talep ediyorsanız diş doktorunuza başvurabilirsiniz. Hangi diş teli tedavisi uygulanırsa uygulansın bakımını ihmal etmemelisiniz. Diş teli tedavisinin işe yarayabilmesi için bakım çok önemli bir noktadır. İyi bir diş hekiminiz yoksa bize bu konuda başvurabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir ya da kliniğimize gelebilirsiniz.