Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Hollywood Smile

Hollywood Smile

Hollywood smile dünyanın dört bir yanında kabul görmüş olan Hollywood starlarının gülüş tasarımına verilen isimdir. Gülüş tasarımları arasında en çok tercih edilen bu tasarımla dudak, diş ve damak kompozisyonunu en mükemmel uyum ile tasarlamak amaçlanmaktadır. Hedeflenen tasarım sayesinde bireylerin tıpkı Hollywood starları gibi bulundukları ortamda göz alıcı bir görünüme sahip olmaları sağlanmaktadır. Bembeyaz olan bu dişler sağlıklı görünümü ile görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Bu sayede gülümseyen kişilerin özgüveni artmaktadır. Çünkü aynı zamanda herkesin beğenisini kazanmakta olan beyaz, sağlıklı ve oldukça doğal bir gülüş kazandırılmaktadır Oldukça simetrik bir şekilde yapılan tasarımı, kişiye en çok yakışacak biçimde gerçekleştirilmektedir.

Hollywood gülüşü tasarımı kadın erkek ve 18 yaşından büyüklerde yaş fark etmeksizin tüm bireyler için uygulanabilmektedir. Estetik bir görünüm oluşturulabilmesi için öncelikle bireylerin detaylı bir muayene ile mevcut durumlarının belirlenmesi gerekmektedir. Belirlenen duruma göre eksiklerle yapılacak işlemlerin planlaması yapılmaktadır. Son olarak gerek duyulan aşamalar uygulanarak Hollywood gülüşü oluşturulmaktadır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Olur?

Sosyal medyanın da etkisi ile kusursuzluk ön plana çıkmaya başladı. Hemen herkes artık kusursuz gülüşler için bazı müdahaleler yaptırıyorlar. Bunlardan birisi olan Hollywood smile belki en gözde tercihlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Hollywood yıldızlarının etkileyici ve dikkat çeken gülümsemelerinin temel alındığı bu tasarımlar ile mükemmel bir görünüm elde ediliyor. Bu tasarım sırasında kişinin yüzüne ayrıntılı bir inceleme yapılıyor. Ardından kişiye özgü olarak en uygun tasarım oluşturuluyor.

Yüz incelemesi kişiye en çok yakışan gülüşün bulunması için en büyük adımlardan biriinüi oluşturuyor. Kişiye özgü olmasına rağmen bazı özellikler hemen herkeste mutlaka bulunuyor. Örneğin gülündüğü takdirde kişinin üst azı dişlerine dek tüm dişlerin görünür olması kriteri aranıyor. Buna ek olarak üst dişler ile dudak arasında büyük bir uyum olması gerekiyor. Ayrıyeten diş etlerinin de görünüm miktarı oldukça önem arz ediyor. En fazla iki milim olmak üzere görünür olması gerektiği kriteri bulunuyor.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşüne sahip olmak için alanında uzman diş kliniklerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Hem tasarım öncesinde hem de tasarımın uygulanma aşamasında yapılması gereken bir takım işlemler bulunduğu gibi uygulama sonrasında da bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Hastanın veyahut da Hollywood gülüşü tasarımını talep eden bireyin mevcut durumuna göre yapılacak işlemler farklılık gösterebilmektedir. Bireyin mevcut durumu dolayısıyla bazı işlemlere gereksinim duymayacağı gibi ek işlemlerinde yapılmasına gereksinim olabilmektedir.

Hollywood smile tasarım işleme genellikle üç farklı işlem ile gerçekleştirilmektedir. Çarpık dişler, ayrık dişler, aşırı sararmış dişler ve benzeri görünüşü rahatsız eden durumlar porselen venner işlemiyle pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırılarak giderilmektedir. Bu yöntem ile dişteki çatlak ve benzeri görünümler giderilmektedir. Dişlerde yeterli beyazlık olmaması durumunda farklı yöntemlerle diş beyazlatma uygulaması gerçekleştirilmektedir. Dişlerde eksik bulunması durumunda da implant yöntemi ile estetik ve simetrik bir diş görünümünün oluşturulması sağlanmaktadır.

Hollywood Smile Uygulaması

Porselen venner Hollywood gülüşü için uygulanan işlemlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Estetik görünümünde sorun olan dişler için en ideal yöntemlerden birisi olarak kullanılmaktadır. Yaprak porselenden yapılmakta olan bu kaplama neticesinde dişteki estetik olmayan görünümler giderilir. Çarpık veya özellikle aralıklı dişler için vazgeçilmez bir yoldur. Kırık dişlerin görünümünün değiştirilmesinde de doğal görünümü ile çok beğenilmektedir. Diş dokusunu hasara uğratmadan en az müdahale ile gerçekleştirilir.

Özellikle dişlere uygulanan kaplamaların doğallığı çok önemlidir. Çünkü dişin doğal yansımasına yakın bir malzeme kullanılmadığı takdirde istenmeyen bir görünüm oluşabilmektedir. Diş etlerinin kenarlarında farklı renkte görünen kaplamalar bunlara örnek verilebilir. Fakat porselen venner işlemi sırasında doğal bir yansıma elde edilmesi sebebiyle başarılı bir sonuç alınmaktadır.

Hollywood Smile Fiyat

Bireylerin mükemmel gülüşü elde edebilmek için en çok merak ettiği konulardan birisi de şüphesiz fiyat konusudur. Her bir bireyin Hollywood smile tasarımı için farklı uygulamalara gereksinimi olabilmektedir. Farklı işlemlerin uygulanmasından dolayı fiyatlarda da değişiklik olabilmektedir. Fiyatlar üzerinde uygulanacak işlemler kadar işlemi uygulayacak hekimin tecrübesi, kullanılacak olan malzemeleri kalitesi fiyatları etkilemektedir. En iyi sonuç için işinde uzman ve en kaliteli malzemeleri kullanmakta olan bir klinik ile irtibata geçmek gerekmektedir.