Pzrts - Cmrts 09:00 - 20:30
Başakşehir - İstanbul
+90 533 599 27 43

Genel Diş Tedavileri

Genel Dis Tedavileri 1

Genel Diş Tedavileri

Genel diş tedavileri ağız ve diş sağlığı alanında ki uygulamaların büyük bir kısmını kapsamaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı ağızda oluşan problemler, diş çürükleri, diş ağrıları gibi konular genel diş problemleri altında incelenmektedir. Genel diş tedavilerinin kapsamına diş çekimi, protez yapımı, köprü, diş dolgusu yapımı, diş taşı temizliği, genel muayene gibi işlemler girmektedir.
Dişler sağlıklı yaşam için ciddi manada önemlidir. Ağız ve diş korunabilmesi ise ancak gerekli dikkatin gösterilmesi ve ağız ve diş temizliğine dikkat edilmesi ile mümkündür. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi, yeterli ve doğru hijyen kurallarının uygulanmaması nedeniyle vücut direncinin düşmesi ve birçok farklı hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Aynı zamanda çok daha uzun vadede sağlıklı dişlere sahip olabilmeniz de yine düzenli ve doğru bakım ile mümkündür. Çeşitli sebeplerden dolayı yaşanan diş kayıpları veya diş problemlerinde de derhal diş hekimine başvurarak problemin büyüme de tedavi edilmesi de yine diğer sağlıklı dişlerinizin sağlığının korunması için önemlidir.

Genel Diş Neye Bakar

Genel diş hekimliği olarak adlandırılan bölümde ağız ve diş sağlığına korunması problemlerin tespit edilerek giderilmesi gibi birçok farklı konuya bakılmaktadır. Temelde incelenecek olunursa ilk etapta dişlerin genel kontrolü esastır. genel ağız ve diş muayenesi olarak da adlandırmak mümkündür. Genel muayene sonucuna göre diş taşı temizliği, diş çekimi, diş dolgusu, diş protez yapımı diş köprü yapımı, yirmilik diş cerrahi işlemleri genel diş tedavileri kapsamında incelenmektedir. Kısaca ağız ve Diş sağlığı alanında tespit ve direkt olarak tıbbi uygulamalar yapılmaktadır. Genel diş hekimliği kapsamında yapılan tedavi işlemleri;

  • Diş taşı temizliği: günde en az 2 kez üst dişlerin fırçalanması her ne kadar diş sağlığını korusa da tam diş taşlarının oluşumunu engellemektedir. Bu nedenle düş hekiminin de belirleyeceği rutinler de klinik ortamlarda uzman Diş hekimleri tarafından ağız ve diş kontrolü yapılarak diş taşı temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu işlem sayesinde diş kayıplarının önüne geçildiği gibi aynı zamanda diş eti hastalıklarının da oluşması engellenmektedir.
  • Kanal tedavisi, Diş dolguları: enfeksiyon kapmış ve çürümeye başlamış olan dişleri kurtarmak için yapılan yönteme kanal tedavisi adı verilmektedir. Bu işlem dişin içerisindeki yumuşak dokunun ve sinirlerin çıkarılarak diş içinin temizlenmesi işlemidir. Sonrasında oluşan boşluğun doldurulması işlemidir. Bu işlem ile diş kayıplarının önüne geçebilmek ve yine enfekte olması önlenmektedir.
  • Diş Çekimi: dişte oluşan problemlerin ilerlemesi ve dişin tedavi edilerek kurtulmasının mümkün olmadığı durumlarda dişin çekilmesi gerekmektedir. Dişin durumuna göre oldukça kolay bir yöntemle dişin çekilebileceği gibi cerrahi müdahaleler de gerekebilir.
  • Protez: çeşitli nedenlerden dolayı diş kayıplarının yaşanması durumunda başta çiğneme fonksiyonlarının eksiksiz sağlanabilmesi için eksik olan dişin yapay dişler ile tamamlanması işlemine protez diş tedavisi denilmektedir. Bu işlem ile hastanın kaybolan fonksiyonları yeniden kazandırılır. İmplant, protez damak, köprü diş, yapıştırma gibi farklı protez diş uygulamaları bulunmaktadır. Hastanın tercihine ve muayene sonucunda dişlerin durumuna göre karar verilmektedir.
  • 20 Yaş Dişleri Çekimi: kimi zaman büyük bir kısmı kimi zamanda tamamı gömülü olan 20 yaş dişleri çekimi de genel diş tedavileri kapsamında değerlendirilmektedir. Genellikle ağrı, şişlik, enfeksiyon bir gün diş eti hastalığı ve çürüme gibi problemler oluşturan yirmilik diş çekilerek problemin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Genel Diş Tedavileri Hekim Seçimi

Genel diş tedavileri öncelikle ağız içerisindeki ve dişlerde oluşabilecek problemlerin önceden tespit edilerek dişleri ve dişetlerini korumaya almayı gerektirmektedir. Yaşanan küçük problemlerin yahut büyük problemlerinde en doğru yöntemler kullanılarak giderilmesi ve dolayısıyla büyük sağlık problemlerine dönüşmesinin engellenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda diş ve diş etlerinizi emanet edeceğiniz Diş hekimine doğru tercih etmelisiniz. Tecrübeli ve güçlü referansları olan ve teknolojik olarak da tam donanımlı olan diş hekimlerine ve diş kliniklerine tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Doğru diş kliniğini tercih ederek gelecek de yaşamanız olası olan birçok problemden kurtulmanız mümkün olabilmektedir. Sizlerde genel diş tedavileri için kliniğimize tercih ederek genel diş tedavileri kapsamında ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri garantili ve uygun fiyat avantajlarıyla yaptırabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için telefon numaralarımız üzerinden kliniğimize arayabilirsiniz.